برگزاری میقات صالحین بسیجیان در مصلی های نماز جمعه شهرستان تالش

gif برگزاری میقات صالحین بسیجیان در مصلی های نماز جمعه شهرستان تالش

برنامه میقات صالحین با حضور بسیجیان به مناسبت هفته بسیج در مصلی های نماز جمعه شهرستان تالش برگزار شد. به... 
داعش امروز همان خوارج زمان امیرالمونین است/ واردات برنج،اوج بی تدبیری است
امام جمعه اسالم

gif داعش امروز همان خوارج زمان امیرالمونین است/ واردات برنج،اوج بی تدبیری است

امام جمعه اسالم گفت: داعش امروز همان خوارج زمان امیرالمومنین بود و گرچه با رشادت و سلحشوری سردار سلیمانی... 
عامل شکست داعش،روحیه بسیجی نیروی های مقاومت بود
امام جمعه تالش:

gif عامل شکست داعش،روحیه بسیجی نیروی های مقاومت بود

امام جمعه تالش گفت:  همزمانی شکست داعش با هفته مبارک بسیج قابل تامل است، داعش شکست خورد چون روحیه بسیجی... 
قهرمانی تالش در مسابقات دو و میدانی بسیج سپاه گیلان

gif قهرمانی تالش در مسابقات دو و میدانی بسیج سپاه گیلان

تیم دو و میدانی بسیج تالش در مسابقات دو و میدانی بسیج سپاه گیلان به مقام قهرمانی دست یافت.   ‍ به گزارش... 
کلنگ احداث دو پل با عنوان دولت و بسیج در بخش مرکزی تالش بر زمین خورد

gif کلنگ احداث دو پل با عنوان دولت و بسیج در بخش مرکزی تالش بر زمین خورد

به مناسبت هفته بسیج و با حضور بخشدار مرکزی تالش کلنگ احداث دو پل با عنوان دولت و بسیج بزمین زده شد.   چنگیز... 
ردپای گروه های جهادی بسیج در محرومترین روستاهای گیلان
گزارش ویژه مریان خبر؛

gif ردپای گروه های جهادی بسیج در محرومترین روستاهای گیلان

جهادگران بسیجی با حضور خود در محرومترین روستاهای گیلان ، لبخند رضایت را بر چهره ساکنین این روستاها... 
غبار روبی مزار شهدا به مناسبت هفته بسیج

gif غبار روبی مزار شهدا به مناسبت هفته بسیج

به مناسبت هفته بسیج مزار مطهر شهدای شهرستان تالش گلباران و عطرافشانی شد.   به گزارش مریان خبر ، در... 
مریان خبر برای دومین سال پیاپی رسانه برتر حوزه وقف شهرستان تالش شد

gif مریان خبر برای دومین سال پیاپی رسانه برتر حوزه وقف شهرستان تالش شد

پایگاه خبری مریان خبر در همایش یاوران وقف، به عنوان رسانه برتر در حوزه وقف در شهرستان تالش معرفی و... 
همایش یاوران وقف شهرستان تالش برگزار شد

gif همایش یاوران وقف شهرستان تالش برگزار شد

همایش یاوران وقف شهرستان تالش با حضور مدیرکل اوقاف گیلان ، امام جمعه تالش و دیگر مسئولان شهرستان در... 
شکست دادن آمریکا در منطقه از معجزات انقلاب اسلامی است/عده‌ای بلندگوی دشمن شده‌اند و آیه یأس می‌خوانند/ به چشم خودمان مشاهده کردیم که می‌توانیم
رهبر انقلاب در دیدار با بسیجیان:

gif شکست دادن آمریکا در منطقه از معجزات انقلاب اسلامی است/عده‌ای بلندگوی دشمن شده‌اند و آیه یأس می‌خوانند/ به چشم خودمان مشاهده کردیم که می‌توانیم

یکی از شیوه‌های دشمن ناامید کردن جوان‌های ماست. متأسفانه عده‌ای بلندگوی دشمن شدند که همین چیزها را... 

کد خبر: 20750 | تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶:۰۶ - پنج شنبه ۸ تیر ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

یادداشت آزاد/ سید رسول منفرد

آن‌ها بی‌شمارند یا ما اشتباه می‌زنیم؟

کانال تلگرامی

 تا حالا فکر کردید چرا مطالب فلان کانال‌های ضدانقلاب، به‌راحتی، مثلاً به ۵۰۰ هزار بازدید می‌رسند، ولی مطالب کانال‌های حزب‌اللهی معمولاً در حالت خوبشان، بهه زور شاید به ۱۰۰ هزار برسند؟


به گزارش مریان خبر ، سید رسول منفرد از فعالین فرهنگی گیلان و دبیر جشنواره مردمی عمار در یادداشتی نوشت:  تا حالا فکر کردید چرا مطالب فلان کانال‌های ضدانقلاب، به‌راحتی، مثلاً به ۵۰۰ هزار بازدید می‌رسند، ولی مطالب کانال‌های حزب‌اللهی معمولاً در حالت خوبشان، به زور شاید به ۱۰۰ هزار برسند؟

یکی از کارهای فرهنگی بی‌اولویت و تقریباً بی‌ فایده، عضویت و وقت‌تلفی بی‌ انتهای حزب‌ اللهی‌ها در گروه‌های فقط مجازی است، گروه‌هایی که اعضایش در دنیای واقعی، با هم، گروه نیستند، نه همکلاسی‌اند، نه هم‌محلی، نه هم‌مسجدی، نه همکار، نه فامیل و… .

معمولاً تعداد اعضای این گروه‌ها هم از چند ده نفر تا چند هزار نفر می‌رسد. اعضا همدیگر را نمی‌شناسند. همه هم فقط دهان هستند، می‌گویند اما نمی‌بینند و نمی‌خوانند. این مدل اتلاف زمان، ممکن است پشت اسم‌های موجه و مقدسی مثل مدافعان حرم، همسنگران، من انقلابی‌ام، تریبون آزاد و… هم پنهان شود.

یک لحظه خودمان را جای مردم عادی بگذاریم. فرض کنیم درباره روز قدس و موضوع فلسطین، هیچ پیامی از همکلاسی حزب‌اللهی یا همشهری حزب‌اللهی یا فامیل حزب‌اللهی‌مان نمی‌گیریم. (چون آن‌ها خجالت می‌کشند یا حال ندارند برای ما مطلب حزب‌اللهی بفرستند.) در گروه‌های دورهمی حزب‌ اللهی هم که عضو نیستیم. تنها اگر در برخی گروه‌های بزرگ عمومی عضو باشم آنجا، یکسری افراد غریبه، پیام‌هایی می‌گذارند. آیا حق نداریم فکر کنیم این‌ها هم به پیام‌هایی که می‌گذارند ایمان ندارند و برای چنین کاری پول می‌گیرند؟ وگرنه چرا حزب‌ اللهی‌های پیرامونم برایم پیامی نمی‌ فرستند؟ و آیا حق نداریم فکر کنیم دیگر در جامعه، حزب‌اللهی‌  ای باقی نمانده است؟

 کار ما در فضای مجازی باید مکمل عملیات فرهنگی ما در دنیای واقعی باشد نه اینکه یک دنیای جدید با مخاطبان جدید برای خودمان بسازیم. ما باید در فضای مجازی با همان‌ها زندگی کنیم که در دنیای واقعی زندگی می‌کنیم. دیگران در تلگرام، اینگونه‌اند. با خانواده‌شان گروه می‌سازند، با همسایه‌ها و هم‌روستایی‌هایشان و… . بنابراین کافی است مطلبی به دستشان برسد. خودشان به مردم عادی پیرامونشان می‌رسانند. اما ما فقط یا به گروه‌های دورهمی حزب‌اللهی می‌فرستیم یا به گروه‌های چندهزار نفری بی‌ هدفی که هیچکس برای شنیدن و خواندن و دیدن، عضوش نشده است.

دقیقاً به‌خاطر همین است که بسیاری از مردم، نسبت به وقایعی که دشمن را رسوا می‌کند بی‌اطلاع مانده‌اند. مثلاً کلیپ اعتراف هیلاری کلینتون را درباره اینکه خود آمریکا، بنیانگذار گروه‌های تکفیری است نشنیده‌اند. یا مثلاً استدلال مضحک زهرا رهنورد درباره تقلب در سال ۸۸ را ندیده‌اند. چون خود ما نخواسته‌ایم این‌ها را به مردم برسانیم، بلکه فقط در گروه‌های دورهمی فرستاده‌ایم.

قدم اول، این است که از گروه‌های دورهمیِ غیر واقعی خارج شویم تا توهم کاذب جهاد مجازی، از سرمان خارج شود. در گام بعدی، می‌توانیم به دوستان و همکاران و اطرافیان دیروز و امروزمان برگردیم و با آن‌ها گروه شویم. از تعداد پایین اعضا هم استقبال کنیم. پنج نفر، بهتر از ۱۰ نفر است و ۱۰ بهتر از ۵۰٫ بالای ۵۰ هم که دیگر فکر نمی‌کنم فایده‌ای داشته باشد. گاهی حتی لازم است خیلی از مطالب و بحث‌ها خارج از هر گروه به انجام برسد، رو در رو با مخاطب.

در این صورت، با ترکیبی کمی واقعی‌تر از جامعه که در آن، هم مردم عادی هستند هم مخالفان روبرو می‌شویم. تازه آن زمان مجبوریم ادبیات مردم را یاد بگیریم و حتماً مجبوریم سطح اطلاعات خودمان را عمیق‌تر کنیم، چون دیگر در قبال مطالبی که می‌فرستیم، «بله» و «صحیح است» و «احسنت» نخواهیم شنید و باید به سؤالات بعدی مخاطبمان پاسخ بگوییم. چه بسا حتی چیزهای خیلی خوبی از دیگران یاد بگیریم و برخی جاها متوجه اشتباهات خودمان شویم.

 و در این صورت است که می‌بینیم ۵۰۰ هزار بازدید مطالب کانال‌های ضدانقلاب نسبت به جامعه‌ای که چند ده میلیون عضو تلگرام دارد چقدر کم است و ما به راحتی می‌توانیم به اعداد بزرگتر برسیم. و آن موقع، ضرورت رفتن سراغ مخاطبانی را که هنوز عضو تلگرام نیستند نیز بیشتر متوجه می‌شویم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار