مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام
محمود شکری:

gif مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام

شکری درباره هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: من تا کنون حتی یک عملکرد از این هیئت مشاهده نکرده‌ام. به... 
تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش:

gif تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: نیمه نخست امسال با تلاش مرغداران این شهرستان، یک هزار و ۶۵۰ تن گوشت سفید... 
زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش:

gif زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش در جلسه بزرگداشت اربعین حسینی گفت: ضامن بقای اسلام را زنده نگه داشتن... 
رها سازی کرکس در تالش

gif رها سازی کرکس در تالش

یک بهله کرکس پس از تیمار و نگهداری در منطقه حفاظت شده لیسار رها سازی شد . به گزارش مریان خبر،  عارف شادکام... 
دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

gif دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی ۷ تن از عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه... 
خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد
امام جمعه اسالم:

gif خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: خوشبینی به شیطان بزرگ... 
آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش خبر داد:

gif آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز کوچ پاییزه ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی این شهرستان در آستانه... 
مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

gif مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

پذیریش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی برای مسئولین محدودیت به همراه دارد و مسئولین با مردم همدل باشند... 
مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

gif مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی تبلیغات اسلامی تالش تاکید داشت: مساجد، پایگاه های راهبردی... 
پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان
فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد:

gif پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در سراسر استان... 

کد خبر: 21919 | تاریخ انتشار: ۲۱:۰۰:۵۸ - جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

امام جمعه اسالم:

محسن حججی، یک حماسه جدیدی از شهادت را به روی ما باز کرد

امام جمعه اسالم

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: شهادت محسن حججی ، فصل جدیدی از عشق به شهادت را درجوانان این زمانه غفلت و دنیاگرایی ، زنده کرد.محسن حججی یک حماسه جدیدی از شهادت را به روی ما باز کرد.


به گزارش مریان خبر، حجت الاسلام جدایی امام جمعه اسالم در خطبه دوم نماز جمعه این شهر به موضوع انتخاب وزرا اشاره کرده و بیان داشت: این روزها ، از جهت انتخاب وزرا روزهای حساس و تاریخی را داریم سپری می کنیم. امیدوارم مجلسیان در انجام وظیفه قانونی و شرعی و ملی و اخلاقی شان ، کوتاهی نکنند،نمایندگان مجلس بدانند که تمام کارهای شان در تاریخ ثبت خواهد شد.نماینده ای که زد و بند می کند، نماینده ای که به اسم مخالف پشت تریپون می رود ولی موافق حرف می زند تاریخ از او به عنوان یک کلاه بردار یاد خواهد کرد.نمایندگان مجلس مراقب باشند با سیاسی کاری و زد و بند، آینده کشور هشتاد میلیونی را بر باد ندهند.نمایندگان مجلس اگر دقت لازم را در انتخاب وزرا نداشته باشند و وزیری بیایید که خسارت های کرسنتی برای مان ایجاد کند ، بداند که در گناه او و خسارت عظیم ایجاد شده، او هم مقصر است و در آینده تاریخ لعن خواهند شد. فحاشی یک نماینده به وزیر خارجه ، نشانه عجز بعضی ازنماینده ها از بیان استدلال و منطق درست و حتی فرهنگ درست زندگی بود. بنده این گونه فحاشی را از طرف هر جناحی باشد به شدت محکوم می کنم. در ضمن توهین یکی از نماینده ها به تریپون های نماز جمعه را ،نشانه ضعف ایمان و کم اطلاعی ایشان از زحمات طاقت فرسای امامان جمعه می دانم. برخی نمایندگان مجلس بهتراست بعد از انتخابات هم گاهی به نماز جمعه ها سر بزنند . نماینده ای که در ایام انتخابات نماز جمعه می آید و بعد از انتخاب شدن دیگر نماز جمعه و امام جمعه را قبول ندارد او یک عوام فریب حرفه ای و یک ریاکار ریاست طلب است.
حجت الاسلام جدائی به پنج شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۶۹ سالروز آزادی آزادگان سرافراز نظام جمهوری اسلامی ایران اشاره کرده و ضمن تبریک این روز بزرگ گفت:۲۶ مرداد جزء شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین ، روزهای تاریخ انقلاب اسلامی است. آزادگان ما در اردوگاه ها یا به عبارت دقیق تر و صحیح تر در زندان های مخوف صدام، زجر و شکنجه های زیادی را متحمل شدند. آزادگان سرافراز ما امروز هم باید در صحنه های انقلاب حضور فعال داشته باشند و مراقب باشند اسیر جلوه ها و زیبایی های دنیای زودگذر نشوند.
وی در ادامه خطبه به کوتای ۲۸ مرداد اشاره کرده و گفت: ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ ، نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است. این روز یادآور کودتای ننگین و سیاهی است که شیرینی نهضت ملی شدن صنعت نفت را در کام ملت ایران ، تلخ کرد.کودتای ۲۸ مرداد در واقع اجرای یک طرح انگلیسی بودکه به دنبال کوتاه شدن دست انگلیس پیر از نفت ایران ، به وقوع پیوست.متاسفانه مصدق بدون توجه به این که پایگاه مردمی اش را مدیون حمایت آیت الله کاشانی است با جدا شدن از آیت الله کاشانی، جایگاه مردمی خودش را از دست داد و بعد هم به سمت تفکر جدائی دین از سیاست رفتاشتباه مصدق باعث شد ملی شدن نفت به قهقرا برود.مصدق در حقیقت نفت را از دست انگلیس گرفت و بعد به دست آمریکا داد.گرچه ابتدا آمریکا با ملی شدن نفت ایران موافق بود ولی بعدها سیاست اش تغییر یافت و در طی نشست مشترک با انگلیس در قبرس، سازمان سیا اختیار یافت با بودجه ای که برایش تخصیص یافت ،برای کودتای ۲۸ مرداد برنامه ریزی کند.
خطیب نماز جمعه اسالم در ادامه گفت: کاندیدای ریاست جمهوری آقای کروبی ، در سال ۸۸ نقش محوری را در فتنه ۸۸ ایفا کرد.او نفر دوم فتنه ۸۸ بود ، البته با وجود مستندات زیاد در فتنه گری ایشان، رافت اسلامی شامل حالش شد و صرفا در خانه محصور شدند. این روز ها به خاطر بیماری و کهولت سن، گویا دکتر ایشان را از خوردن غذای خشک منع کرده، به این خاطر فرصت طلب ها ، زمان را غنیمت شمرده، اعلام می کنند که ایشان اعتصاب غذای خشک کرده.به نظر می رسد عده ای از فتنه گران که متاسفانه بعضی از آن ها در پست های مدیریتی هم نفوز کرده اند، در صدد فتنه اکبر هستند و می خواهند با بهانه قراردادن بیماری آقای کروبی ، فتنه ای بزرگ در راستای مبارزه با آرمان های امام و انقلاب بوجود بیاورند.یکی از اهداف فتنه گران ، حذف رهبری و ولایت فقیه است . الان زمانه ای است که هوشیاری بیش تری را می طلبد.
مردم و جوانان باید آگاه باشند گرفتار دیو فتنه نشوند. هدف از فتنه هم در واقع ، سپردن اختیارات کشور به آمریکا و اسرائیل است.فتنه گران ، مجری طرح های اسرائیل هستند. فتنه گران در صراط آمریکا گام برمی دارندبعضی از فتنه گران، در مجلس هم نفوز کرده اند و در خط آن ها، قرار گرفته اند. همه بدانند از اول انقلاب تا الان نظام جمهوری اسلامی، فتنه های زیادی را از سر گذرانده است و این دفعه هم هیچ غلطی نمی توانند بکنند.
جدائی به دوشنبه سی مرداد ، روز جهانی مسجد اشاره کرده و بیان داشت:دوشنبه سی مرداد ، روز جهانی مسجد هست.جایگاه مسجد در اسلام فوق العاده رفیع است. مسجد، کانون نشر و تبلیغ اسلام است.مسجد، خانه خدا و مرکز نور و معنویت استدر زمانه ما ، برای جوانان ، مسجد بهترین پناهگاه آرامش و طمانینه است. متاسفانه اسالم چون اداره تبلیغات اسلامی ندارد، ما از بسیاری از نعمت ها و فعالیت های تبلیغات اسلامی محروم هستیم.
حجت الاسلام جدائی در ادامه گفت:به هر اندازه که قدرت دفاعی کشور ، تقویت گردد، به همان اندازه آرامش و امنیت خواهیم داشت.محاسبات دشمن در مورد ما، به صنعت دفاعی کشور بستگی دارد. امیدوارم روز به روز این صنعت در کشور ما قوی تر و قوی تر شود.
حجت الاسلام جدائی امام جمعه اسالم در ادامه به شهادت شهید مدافع حریم آل الله شهید محسن حججی اشاره کرده و گفت:یکی از اتفاقاتی که این روزها، ایران را تکان داد، و موج معنوی عجیبی در کشور ایجاد کرد؛ شهادت شهید محسن حججی بودبا این که هر روز خبر شهادت ، شهدای مدافع حرم ، در اخبار و فضاهای مجازی پخش می شود، اما شهادت شهید مخلص محسن حججی، تاثیر کاملاً متفاوتی بر روی مردم قدر شناس ایران گذاشتاین جوان دهه هفتادی، این جوان مومن، مخلص و فداکار، این جوان ارزشی و حزب اللهی، با شجاعت بی نظیرش، با ابهت توصیف نا پذیرش، همه مردم ایران را یک ماه قبل از محرم ، محرمی کرد، دل ها را به کربلا برد، روح علی اکبر (ع) را بار دیگر زنده کرد.شهادت محسن حججی ، فصل جدیدی از عشق به شهادت را درجوانان این زمانه غفلت و دنیاگرایی ، زنده کرد.محسن حججی یک حماسه جدیدی از شهادت را به روی ما باز کرد.شهادت محسن حججی ، ایران بزرگ و سرافراز ، ایران اسلامی را ،ایران حسینی و کربلایی را ، عطر آگین کرد.
یک جوان ۲۵ ساله ، با شهادت غرور آفرین اش توانست تحول نوینی را در حماسه مدافعین حرم ایجاد کند.برخود لازم می دانم شهادت فرزند برومند ایران اسلامی ، محسن حججی را به امام زمان(عج) ، مقام معظم رهبری، خانواده و مردم ایران ، تبریک و تهنیت بگویم
وی در پایان با اشاره به نزدیک شدن تشییع ۳ شهیدگمنام در اسالم در ۷ شهریور اشاره کرده و بیان داشت: ۷ شهریور ، یکی از پرافتخارترین و یکی از تاریخی ترین روزهای شهر اسالم است.۷شهریور، روزی است که سه مرد آسمانی، سه مرد مجاهد، سه مرد مخلص، سه شهید گمنام، نور و معنویت و برکت را به اسالم خواهند آورد.یکی از بزرگ ترین آرزوهای بنده این بود که بتوانم اسالم را به نور شهدای گمنام هم متبرک و منور کنم.از الطاف بزرگ خدای متعال به شهر اسالم این است که اسالم توفیق میزبانی از سه شهید گمنام را پیدا کرد. من با اعتقاد عمیق قلبی می گویم که حضور شهدای گمنام در اسالم ، موجب خیر و برکت و معنویت و عمران و آبادانی خواهد شد. ۷ شهریور روزی است که مردم اسالم با حضور پرشور خود ، با جوش و خروش معنوی خود، برگ زرینی در تاریخ اسالم ، ایجاد خواهد کرد.در این زمینه همکاری و پی گیری فرماندار مهربان و پرتلاش مان ، برجسته بود .در مجموع همه دست به دست هم دادیم تا در این اتفاق بسیار عالی ، نقشی داشته باشیم. امیدوارم با پی گیری های بعدی و کمک ها و امداد رسانی دستگاه ها، بتوانیم مراسم عظیم و ماندگار و بسیار پاشکوهی را در اسالم ، اجرا کنیم.

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار