مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام
محمود شکری:

gif مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام

شکری درباره هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: من تا کنون حتی یک عملکرد از این هیئت مشاهده نکرده‌ام. به... 
تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش:

gif تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: نیمه نخست امسال با تلاش مرغداران این شهرستان، یک هزار و ۶۵۰ تن گوشت سفید... 
زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش:

gif زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش در جلسه بزرگداشت اربعین حسینی گفت: ضامن بقای اسلام را زنده نگه داشتن... 
رها سازی کرکس در تالش

gif رها سازی کرکس در تالش

یک بهله کرکس پس از تیمار و نگهداری در منطقه حفاظت شده لیسار رها سازی شد . به گزارش مریان خبر،  عارف شادکام... 
دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

gif دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی ۷ تن از عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه... 
خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد
امام جمعه اسالم:

gif خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: خوشبینی به شیطان بزرگ... 
آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش خبر داد:

gif آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز کوچ پاییزه ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی این شهرستان در آستانه... 
مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

gif مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

پذیریش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی برای مسئولین محدودیت به همراه دارد و مسئولین با مردم همدل باشند... 
مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

gif مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی تبلیغات اسلامی تالش تاکید داشت: مساجد، پایگاه های راهبردی... 
پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان
فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد:

gif پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در سراسر استان... 

کد خبر: 22066 | تاریخ انتشار: ۲۲:۰۶:۴۱ - جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

امام جمعه اسالم:

حرکات سبک ، سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد

امام جمعه اسالم

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت:حرکات سبک ، سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد.در کشوری که به جهت شهادت محسن حججی دگرگونی ایجاد شده، شاهد رفتار هایی در مجلس هستیم دور از شأن جایگاه نمایندگی مردم بود.


 

به گزارش مریان خبر، حجت الاسلام جدائی امام جمعه اسالم در خطبه دوم نماز جمعه امروز این بخش با اشاره به آغاز هفته اظهار داشت: دیروز ۲ شهریور، آغاز هفته دولت بود. امیدوارم هفته دولت، بهانه ای بشود برای خدمت رسانی بیش تر و بیش تر به مردم و نیز بهانه ای گردد برای رفع مشکلات شهر ها.البته چنین احساس می شود که دولت برای حل مشکلات تصمیم جدی دارد و تلاش خوبی می کند. هیچ دولتی بی عیب و نقص نیست و هیچ دولتی هم نباید از بیان انتقاد بر آشفته بشود.بیان انتقاد ها هم نباید کینه توزانه باشد.انتقاد باید در جهت اصلاح امور و عدم تکرار اشتباهات باشد.
وی ادامه داد: این روز ها خبر هایی از این دست به گوش می رسد که واقعانگران کننده است.گاهی مسئولیت های بزرگ به افرادی داده می شود که هیچ تجربه و سابقه ای در آن رشته ندارد.تدین، دین مداری، حسن سابقه، تجربه کاری، عشق به خدمت، سلامت فکر و عمل، پاکدستی باید در رأس ملاک های انتصاب مدیران جدید باشد.خانمی که سه روز پیش تازه استخدام شده بلافاصله در دو جای حساس و کلیدی مدیر کل می شود،این اصلا با تدبیر سازگار نیست.هفته دولت به جهت شهادت شهید رجائی و شهید با هنر نامگذاری شده است.شهید رجایی با سیره اخلاقی پیامبر گونه اش، توانست برای همیشه تاریخ ، الگوی دولت مردان باشد.دولت تدبیر و امید یقین بداند، هر چقدر، قانون گرا باشد ، هرچقدر عدالت محور باشد، هرچقدر عشق خدمت به خلق الله را داشته باشد، هرچقدر در میدان مبارزه با فساد، نقش برجسته داشته باشد و از سلامت اقتصادی، اعتقادی و اخلاقی، بهره مند باشد، هر چقد بر ظرفیت های درونی و سرمایه های داخلی تکیه کند، هرچقدر به حکمت و خرد گرایی خودش را نزدیک کند، هم در پیشگاخ خداوند رو سفید خواهد بود، هم در میان مردم محبوب، هم در تاریخ سر بلند خواهد شد هم در میان نیرو های اصیل و ارزشی و فرهیخته انقلاب ارجمند خواهد شد و از حمایت همه اقشار ملت برخوردار خواهد شد.

حجت الاسلام جدایی افزود: این روز ها مجلس در تیغ تیز انتقادات قرار دارد، از مجلس این دوره بوی مجلش ششم، استشمام می شود.حرکات سبک و سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد.در کشوری که به جهت شهادت محسن حججی دگرگونی ایجاد شده، شاهد رفتار هایی در مجلس هستیم دور از شأن جایگاه نمایندگی مردم بودواقعا برای خودم متاسفم که یک عده ای از قانون گذار های کشورم، از ساده ترین رفتار های دیپلماتیک و حتی آداب معاشرت هم بهره ای نبرده اند.در مجلسی که وزیر در نطق خودش، قول مساعد استخدام را به نماینده ها می دهد، البته قبلا هم ده بیست نماینده موافق اش را استخدام کرده، چگونه می شود اطمینان کرد که مصالح کشور در اولویت قرار خواهد گرفت، نه مصالح شخصی.مردم فهیم و هوشیار ما به دقت همه چیز را رصد می کنند و به خوبی همه چیز را تشخیص می دهند، بترسید از آن روزی که مردم به جوش و خروش بیایند و خودشان از مصالح کشور دفاع کنند و شما را بیرون بیندازند.
امام جمعه تالش با اشاره به آغاز کار شوراهای اسلامی گفتند: این روز ها، همزمان با آغاز هفته دولت، شوراهای شهر ها هم، فعالیت خودشان را آغاز کردند.من ابتدا آغاز فعالیت شورا های شهر و روستاها را تبریک می گویم و در ثانی انتصاب جناب آقای صداقت دوست را به عنوان ریاست شورای شهر اسالم تبریک می گویم.برای همه عزیزان شوراها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. امیدوارم بتوانند در بخش اسالم، تحول بنیادینی را ایجاد کنند. برای ایجاد تحول، شرط اول،تمام وقت در خدمت مردم و شهر بودن است. اگر قرار باید هر کدام از اعضای شورای شهر، دنبال کار و بار خودشان باشند، دنبال گرفتاری های زندگی خودشان باشند، شهر تبدیل به ویرانه می شود.شوراها در تمام کشور، باید احساس مسئولیت کنند، عمران و آبادانی کشور در سایه پی گیری های آن ها محقق می شود. در شورا ها اگر آفت اختلاف و تفرقه و دو دستگی ایجاد بشود، این هم، شهر را به قهقرا می برد.در این جا لازم می دانم از خدمات شبانه روزی شهردار اسالم جناب آقای شیلاتی تقدیر و تشکر کنم.از خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت و معنویت و سلامتی دارم.
وی در گفت: ادامه روز سه شنبه ۷ ذی حجه سالروز شهادت امام باقر (ع) در ۱۱۴ هـ ق است.یکی از ویژگی های امام باقر (ع) این بود که پیامبر گرامی اسلام، به جابر عبدالله انصاری، نوید ملاقات با امام باقر (ع) را داده بودند.شهادت این ولی الهی، حجت الهی را به همه مسلمانان تسلیت عرض می کنم.

خطیب نمار جمعه تالش با اشاره به پنج شنبه نهم شهریور، ۹ ذی الحجه، عید بزرگ عرفه است.عید عبادت و بندگی، عید جود و احسان، عید تحقیر شیطان و رانده شدن شیطان.به این خاطر روز عرفه، روز دعا و عبادت و زلال کردن روح و روان است به وسیله دعا و عبادت.روز عرفه، روز آرامش بخشی به جهان درون است با اشک هاب معنوی هنگام دعا.
امام جمعه اسالم در پایان با اشاره به جمعه هفته آینده، ۱۰ ذی الحجه، ۱۰ شهریور، روز عید قربان گفتند: انشاءالله اگر شرایط مهیا باشد دوست داریم نماز عید قربان را در کنار مزار شهدای گمنام اقامه کنیم.با توجه به این که روز عید قربان روز جمعه است، هفته آینده برای اولین بار نماز جمعه اقامه نخواهد شد.عید قربان، درس های بزرگی را در دل خودش دارد که جا دارد در موردش بیش تر کنکاش بکنیم تا معارف عظیم اش را استخراج کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار