دستگیری ۲ حفار سودجو در یکی از روستاهای تالش

gif دستگیری ۲ حفار سودجو در یکی از روستاهای تالش

سودجویانی که اقدام به حفاری غیرمجاز در یکی از روستاهای تالش کرده بودند ، به همت نیروهای پایگاه حفاظتی... 
بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان در حا احداث تالش

gif بازدید معاون وزیر بهداشت از بیمارستان در حا احداث تالش

به منظور بهبود خدمات بهداشتی درمانی در غرب گیلان، معاون پارلمانی وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی... 
برگزاری کلاس آشنایی با بیماریهای انفلوانزای فوق حاد طیور در حویق تالش

gif برگزاری کلاس آشنایی با بیماریهای انفلوانزای فوق حاد طیور در حویق تالش

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان تالش از برگزاری کلاس های آشنایی با بیماریهای انفلوانزای فوق حاد طیور و بیماریهای... 
کشف کوزه سفالی در ساحل روستای پشته جوکندان تالش

gif کشف کوزه سفالی در ساحل روستای پشته جوکندان تالش

صیادان پره ماهی گیری روستای پشته جوکندان در پی فعالیت های تور ریزی در ساحل روستای مزبور موفق به کشف... 
گردهمایی ائمه جمعه استان گیلان در آستانه‌اشرفیه برگزار شد

gif گردهمایی ائمه جمعه استان گیلان در آستانه‌اشرفیه برگزار شد

  گردهمایی ائمه جمعه‌ی استان گیلان با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان و استاندار در آستانه اشرفیه... 
اعضای هیئت مدیره باشگاه چوکا انتخاب شد

gif اعضای هیئت مدیره باشگاه چوکا انتخاب شد

در جلسه تعیین وضعیت چوکا اعضای هیات هیات مدیره این تیم مشخص شدند و گودرز جعفري به عنوان مدير عامل چوكا... 
اجرای طرح آبرسانی به ۱۰ روستای شهرستان تالش

gif اجرای طرح آبرسانی به ۱۰ روستای شهرستان تالش

طرح تامین آب آشامیدنی ۱۰ روستای شهرستان تالش با پیشرفت کار ۲۵ درصد در دست اجراست. به گزارش مریان خبر... 
۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های تالش ازمرگ نجات یافتند
با اعزام بالگرد امداد؛

gif ۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های تالش ازمرگ نجات یافتند

۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های سوباتان تالش توسط بالگرد هلال احمر ازمرگ نجات یافتند.   به... 
ماجرای غرق شدن قایق ماهگیری و نجات معجزه آسای ماهیگیران در ویزنه تالش

gif ماجرای غرق شدن قایق ماهگیری و نجات معجزه آسای ماهیگیران در ویزنه تالش

با تلاش مردم و صیاددان ویزنه ای، سه ماهگیری که در طوفان دریا گرفتار شده و در استانه مرگ بودند ، از مرگ... 
تجلیل از اعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش

gif تجلیل از اعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش

آیین تجلیل ازاعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش در سالن اجتماعات  اداره فرهنگ... 

کد خبر: 22066 | تاریخ انتشار: ۲۲:۰۶:۴۱ - جمعه ۳ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

امام جمعه اسالم:

حرکات سبک ، سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد

امام جمعه اسالم

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت:حرکات سبک ، سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد.در کشوری که به جهت شهادت محسن حججی دگرگونی ایجاد شده، شاهد رفتار هایی در مجلس هستیم دور از شأن جایگاه نمایندگی مردم بود.


 

به گزارش مریان خبر، حجت الاسلام جدائی امام جمعه اسالم در خطبه دوم نماز جمعه امروز این بخش با اشاره به آغاز هفته اظهار داشت: دیروز ۲ شهریور، آغاز هفته دولت بود. امیدوارم هفته دولت، بهانه ای بشود برای خدمت رسانی بیش تر و بیش تر به مردم و نیز بهانه ای گردد برای رفع مشکلات شهر ها.البته چنین احساس می شود که دولت برای حل مشکلات تصمیم جدی دارد و تلاش خوبی می کند. هیچ دولتی بی عیب و نقص نیست و هیچ دولتی هم نباید از بیان انتقاد بر آشفته بشود.بیان انتقاد ها هم نباید کینه توزانه باشد.انتقاد باید در جهت اصلاح امور و عدم تکرار اشتباهات باشد.
وی ادامه داد: این روز ها خبر هایی از این دست به گوش می رسد که واقعانگران کننده است.گاهی مسئولیت های بزرگ به افرادی داده می شود که هیچ تجربه و سابقه ای در آن رشته ندارد.تدین، دین مداری، حسن سابقه، تجربه کاری، عشق به خدمت، سلامت فکر و عمل، پاکدستی باید در رأس ملاک های انتصاب مدیران جدید باشد.خانمی که سه روز پیش تازه استخدام شده بلافاصله در دو جای حساس و کلیدی مدیر کل می شود،این اصلا با تدبیر سازگار نیست.هفته دولت به جهت شهادت شهید رجائی و شهید با هنر نامگذاری شده است.شهید رجایی با سیره اخلاقی پیامبر گونه اش، توانست برای همیشه تاریخ ، الگوی دولت مردان باشد.دولت تدبیر و امید یقین بداند، هر چقدر، قانون گرا باشد ، هرچقدر عدالت محور باشد، هرچقدر عشق خدمت به خلق الله را داشته باشد، هرچقدر در میدان مبارزه با فساد، نقش برجسته داشته باشد و از سلامت اقتصادی، اعتقادی و اخلاقی، بهره مند باشد، هر چقد بر ظرفیت های درونی و سرمایه های داخلی تکیه کند، هرچقدر به حکمت و خرد گرایی خودش را نزدیک کند، هم در پیشگاخ خداوند رو سفید خواهد بود، هم در میان مردم محبوب، هم در تاریخ سر بلند خواهد شد هم در میان نیرو های اصیل و ارزشی و فرهیخته انقلاب ارجمند خواهد شد و از حمایت همه اقشار ملت برخوردار خواهد شد.

حجت الاسلام جدایی افزود: این روز ها مجلس در تیغ تیز انتقادات قرار دارد، از مجلس این دوره بوی مجلش ششم، استشمام می شود.حرکات سبک و سخیف و مضحک بعضی نماینده ها، آبروی مجلس را برد.در کشوری که به جهت شهادت محسن حججی دگرگونی ایجاد شده، شاهد رفتار هایی در مجلس هستیم دور از شأن جایگاه نمایندگی مردم بودواقعا برای خودم متاسفم که یک عده ای از قانون گذار های کشورم، از ساده ترین رفتار های دیپلماتیک و حتی آداب معاشرت هم بهره ای نبرده اند.در مجلسی که وزیر در نطق خودش، قول مساعد استخدام را به نماینده ها می دهد، البته قبلا هم ده بیست نماینده موافق اش را استخدام کرده، چگونه می شود اطمینان کرد که مصالح کشور در اولویت قرار خواهد گرفت، نه مصالح شخصی.مردم فهیم و هوشیار ما به دقت همه چیز را رصد می کنند و به خوبی همه چیز را تشخیص می دهند، بترسید از آن روزی که مردم به جوش و خروش بیایند و خودشان از مصالح کشور دفاع کنند و شما را بیرون بیندازند.
امام جمعه تالش با اشاره به آغاز کار شوراهای اسلامی گفتند: این روز ها، همزمان با آغاز هفته دولت، شوراهای شهر ها هم، فعالیت خودشان را آغاز کردند.من ابتدا آغاز فعالیت شورا های شهر و روستاها را تبریک می گویم و در ثانی انتصاب جناب آقای صداقت دوست را به عنوان ریاست شورای شهر اسالم تبریک می گویم.برای همه عزیزان شوراها آرزوی سلامتی و موفقیت دارم. امیدوارم بتوانند در بخش اسالم، تحول بنیادینی را ایجاد کنند. برای ایجاد تحول، شرط اول،تمام وقت در خدمت مردم و شهر بودن است. اگر قرار باید هر کدام از اعضای شورای شهر، دنبال کار و بار خودشان باشند، دنبال گرفتاری های زندگی خودشان باشند، شهر تبدیل به ویرانه می شود.شوراها در تمام کشور، باید احساس مسئولیت کنند، عمران و آبادانی کشور در سایه پی گیری های آن ها محقق می شود. در شورا ها اگر آفت اختلاف و تفرقه و دو دستگی ایجاد بشود، این هم، شهر را به قهقرا می برد.در این جا لازم می دانم از خدمات شبانه روزی شهردار اسالم جناب آقای شیلاتی تقدیر و تشکر کنم.از خداوند برای ایشان آرزوی موفقیت و معنویت و سلامتی دارم.
وی در گفت: ادامه روز سه شنبه ۷ ذی حجه سالروز شهادت امام باقر (ع) در ۱۱۴ هـ ق است.یکی از ویژگی های امام باقر (ع) این بود که پیامبر گرامی اسلام، به جابر عبدالله انصاری، نوید ملاقات با امام باقر (ع) را داده بودند.شهادت این ولی الهی، حجت الهی را به همه مسلمانان تسلیت عرض می کنم.

خطیب نمار جمعه تالش با اشاره به پنج شنبه نهم شهریور، ۹ ذی الحجه، عید بزرگ عرفه است.عید عبادت و بندگی، عید جود و احسان، عید تحقیر شیطان و رانده شدن شیطان.به این خاطر روز عرفه، روز دعا و عبادت و زلال کردن روح و روان است به وسیله دعا و عبادت.روز عرفه، روز آرامش بخشی به جهان درون است با اشک هاب معنوی هنگام دعا.
امام جمعه اسالم در پایان با اشاره به جمعه هفته آینده، ۱۰ ذی الحجه، ۱۰ شهریور، روز عید قربان گفتند: انشاءالله اگر شرایط مهیا باشد دوست داریم نماز عید قربان را در کنار مزار شهدای گمنام اقامه کنیم.با توجه به این که روز عید قربان روز جمعه است، هفته آینده برای اولین بار نماز جمعه اقامه نخواهد شد.عید قربان، درس های بزرگی را در دل خودش دارد که جا دارد در موردش بیش تر کنکاش بکنیم تا معارف عظیم اش را استخراج کنیم.

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار