مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام
محمود شکری:

gif مماشات وکیل‌الدوله‌ها، نظارت مجلس را تضعیف کرده است / کوچکترین عملکردی از هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ندیده‌ام

شکری درباره هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس گفت: من تا کنون حتی یک عملکرد از این هیئت مشاهده نکرده‌ام. به... 
تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش:

gif تولید ۱۶۰۰ تن گوشت سفید در شش ماهه اول ۹۶ در تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش گفت: نیمه نخست امسال با تلاش مرغداران این شهرستان، یک هزار و ۶۵۰ تن گوشت سفید... 
زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش:

gif زنده نگه داشتن اربعین، ضامن بقای اسلام است

رئیس اداره تبلیغات اسلامی تالش در جلسه بزرگداشت اربعین حسینی گفت: ضامن بقای اسلام را زنده نگه داشتن... 
رها سازی کرکس در تالش

gif رها سازی کرکس در تالش

یک بهله کرکس پس از تیمار و نگهداری در منطقه حفاظت شده لیسار رها سازی شد . به گزارش مریان خبر،  عارف شادکام... 
دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

gif دستگیری عاملان انتشار اکاذیب در رشت و تالش

رئیس پلیس فتا فرماندهی انتظامی استان گیلان از شناسایی ۷ تن از عاملان هتک حیثیت شهروندان گیلانی در شبکه... 
خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد
امام جمعه اسالم:

gif خوشبینی به شیطان بزرگ در موضوع برجام،خسارت سنگین و جبران ناپذیر بر کشور تحمیل کرد

امام جمعه اسالم امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: خوشبینی به شیطان بزرگ... 
آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش
مدیر جهاد کشاورزی تالش خبر داد:

gif آغاز کوچ پاییزه عشایر تالش

مدیر جهاد کشاورزی تالش از آغاز کوچ پاییزه ۲ هزار و ۷۰۰ خانوار عشایر به مناطق قشلاقی این شهرستان در آستانه... 
مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

gif مسئول بودن کافی نیست،مسئولیت پذیر باشیم

پذیریش مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی برای مسئولین محدودیت به همراه دارد و مسئولین با مردم همدل باشند... 
مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

gif مساجد، پایگاه های راهبردی برای مقابله با تهجم های فرهنگی

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی تبلیغات اسلامی تالش تاکید داشت: مساجد، پایگاه های راهبردی... 
پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان
فرمانده سپاه قدس گیلان خبر داد:

gif پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی گیلان

فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به پایان ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی ویژه محرومان روستایی در سراسر استان... 

کد خبر: 22797 | تاریخ انتشار: ۸:۴۸:۰۴ - چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

واکنش علمای اهل سنت استان گیلان به فاجعه نسل کشی و آوارگی مسلمانان در میانمار

8453941

 در پی فاجعه نسل کشی ، کشتار و آوارگی اقلیت مسلمانان در کشور میانمار توسط بوداییان و حکومت ظالم این کشور علمای اهل سنت استان گیلان به این وقایع تلخ و ناگوار واکنش نشان دادند .


به گزارش مریان خبر،  در پی فاجعه نسل کشی ، کشتار و آوارگی اقلیت مسلمانان در کشور میانمار توسط بوداییان و حکومت ظالم این کشور علمای اهل سنت استان گیلان به این وقایع تلخ و ناگوار واکنش نشان دادند .

مسئولیت جنایات بر علیه مسلمانان در جهان متوجه سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر است

حجت الاسلام علی پورمحمدی ، امام جمعه اهل سنت مسجد امام شافعی روستای وارده سرای اسالم در خطبه های نماز جمعه  با اشاره به کشتار مسلمانان بی گناه در کشور میانمار گفت : مسئولیت اینگونه جنایات بر علیه مسلمانان در جهان متوجه سازمان ملل و مدعیان حقوق بشر است .

وی در ادامه سخنان خود علت عقب ماندگی حکومت های اسلامی و مسلمانان در جهان را پیروی ‌نکردن از دستورات‌ دین و قرآن کریم و حضرت محمد(ص) و خارج ‌شدن ‌از شریعت ‌اسلام عنوان کرد و گفت : امروز شاهد این ‌همه ‌ظلم‌ و ستم ‌در حق‌ مسلمانان‌ جهان ‌هستیم و باید از این تنش ها بر علیه پیروان دین حق و راستی درس عبرت بگیریم و همه مسلمین با هم همدل شویم تا جایگاه بلند اسلام به جهانیان ثابت شود .

نسل کشی مسلمانان در میانمار را به شدت محکوم می کنیم

حجت‌الاسلام غیاث‌الدین بدری در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد رسول اکرم (ص) روستای پیرهرات بخش اسالم با اشاره به جنایات بر علیه مسلمانان کشور میانمار و آواره کردن زنان و کودکان مسلمان در این کشور ، این نسل کشی مسلمانان را به شدت محکوم کرد و گفت : حکومت ظالم این کشور دست به کشتار مسلمانان می زند  و مجامع جهانی به ظاهر  طرفدار حقوق بشر و نیز کشورهای به ظاهر مسلمان جهان در سکوت و غفلت به سر می برند و هیچ اقدام موثری را برای نجات این مردم مظلوم و ستم دیده انجام نمی دهند .

عمل غیر انسانی و ظالمانه بر علیه مردم مسلمان میانمار را محکوم می کنیم

حجت‌الاسلام تاج‌الدین برزکوهی در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد فاروق اعظم بخش اسالم با بیان اینکه مدتی است که شاهد حوادث دردناکی هستیم که در میانمار در حال رخ دادن است ، کشتار وحشیانه کودکان و زنان بی پناه روح هر انسان آزاده‌ای را آزرده خاطر می سازد ، افزود : اما دنیا نسبت به این فجایع بی‌تفاوت است و واکنشی نشان نمی‌دهد و شورای امنیتی در این زمینه سکوت کرده است.

اگر مسلمانان وحدت داشتند حکومت ظالم میانمار و دشمنان اسلام هرگز جرات جنایات در حق مردم بی گناه این کشور را نداشتند

حجت الاسلام واثق صبوری در خطبه های نماز جمعه در مسجد محمد رسول الله (ص) روستای کوته کومه از توابع بخش لوندویل شهرستان آستارا با بیان اینکه امروز در کشور میانمار متاسفانه شاهد نسل کشی مسلمانان هستیم ، افزود : ما به  عنوان یک مسلمان باید به برادر دینی خود ابراز همدردی نماییم و کشورهای اسلامی باید اختلاف ها را کنار بگذارند و راه درست را پیش بگیرند تا به دشمنان اسلام اجازه دخالت در امور مسلمین را ندهند .

خطیب جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول الله (ص) روستای کوته کومه با بیان این سوال که چرا باید کشورهای اسلامی در خواب غفلت به سر ببرند و بر اختلافات دامن بزنند ولی برای نجات مسلمانان در میانمار هیچ اقدامی انجام نشود ، تاکید کرد : اسلام برترین دین جهان است و ما به عنوان پیروان این دین مبین باید دست به دست هم بدهیم و با هم متحد شویم تا از ظلم کفار و استکبار جهانی رهایی یابیم و برادران دینی خود را در هر نقطه از جهان حمایت کنیم .

وی وحدت را کلید رهایی پیروان دین اسلام از ظلم ستم عنوان کرد و گفت : اگر مسلمانان وحدت داشتند حکومت ظالم میانمار و دشمنان اسلام هرگز جرات جنایات در حق مردم بی گناه این کشور را نداشتند .

حقوق بشری که فقط مدافع منافع صهیونیسم و یهود و غرب است حقوق بشر نیست ، بلکه نقض کننده حقوق بشر است

حجت الاسلام یونس فاروقی در خطبه های نماز جمعه در مسجد شیخ بلال فاروقی بخش اسالم به اتفاقات اخیر در کشور میانمار و نسل کشی اقلیت مردم مسلمان در این کشور اشاره کرد و با بیان اینکه در چند سال گذشته برای محکوم کردن مسلمانان در این کشور تبلیغات وسیعی توسط حکومت ظالم این کشور صور گرفته است ، افزود :  زبان از بیان وضعیت کنونی برادران و خواهران دینی ما در این کشور قاصر است و روز به روز جنایات وحشیانه جدیدی بر علیه این مظلومان انجام می گیرد .

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی و اوضاعی که برای مسلمانان در جهان به وجود آمده است باید سازمان ملل و حقوق بشر زیر سوال بروند و به آنها که دم از حقوق بشر می زنند باید بگوییم حقوق بشری وجود ندارد و حقوق بشری که فقط مدافع منافع صهیونیسم و یهود و غرب است حقوق بشر نیست بلکه نقض کننده حقوق بشر است .

واکنش مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت خواهران بخش اسالم به فاجعه کشتار مسلمانان در میانمار

حجت الاسلام رحیم‌اله صابری مدیر و مدرس مدرسه علوم دینی اهل سنت خواهران بخش اسالم واکنش نشان داد و در گفت و گو با رابط خبری شعبه نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان به ضرورت پرداختن به وحدت در اسلام در این موج اسلام ستیزی امروز جهان اشاره کرد و گفت : در فجایع کشتار مسلمانان در کشور میانمار و سایر ظلم هایی که مسلمانان در جای جای دنیا از جمله یمن ، قدس و عراق و سوریه و غیره متحمل می شوند ، سران کشورهای اسلامی مسئولند و امروز باید برای جلوگیری از ادامه ظلم هایی که در حق مسلمانان صورت می گیرد واکنش نشان دهند نه اینکه سکوت پیشه کنند.

مدیر مدرسه علوم دینی اهل سنت خواهران بخش اسالم در پایان صحبت های خود با  تاکید بر اینکه برای جلوگیری از این اقدامات وحشیانه بر علیه مسلمین باید اقدام عملی صورت بگیر ، اظهار داشت : حالا که سازمان ملل و حقوق بشر در این زمینه اقدامی انجام نمی دهد سران کشورهای اسلامی باید با هم متحد شوند و اختلافات سلیقه ای را کنا بگذارند و برای مقابله با ادامه ظلم ها در کشورهای اسلامی دست به کار شوند و از هر ابزاری برای دفاع از مردم مظلوم میانمار استفاده نمایند تا نتیجه ای مناسب حاصل گردد .

امام جمعه اهل سنت روستای عنبران شهرستان آستارا کشتار مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و خواستار برخورد جدی کشورهای اسلامی و مجامع جهانی با این فاجعه انسانی شد

حجت الاسلام جابر عباداللهيان ، امام جمعه اهل سنت روستای عنبران از توابع شهرستان آستارا کشتار مسلمانان در میانمار را محکوم کرد و خواستار برخورد جدی کشورهای اسلامی و مجامع جهانی با این فاجعه انسانی شد .

وی ادامه داد : جنایات وحشیانه گروههای تندروی بودایی و ارتش میانمار علیه مسلمانان این کشور به مرحله‌ای خطرناکی رسیده است ، به طوری که سرگذشت تلخ و ناگواری برای مسلمانان این کشور رقم زده است و آنان را به خاک و خون کشیده و آواره کرده است ، این جریانات حکایت از یک توطئه سازمان یافته ضد اسلامی در جهان دارد که توسط سیاست های پلید استکبار جهانی و غرب به قدرت حاکم این کشور که بودایی ها هستند دیکته می شود . / رابط خبري شعبه نمايندگی ولی فقیه در امور اهل سنت گیلان

 

 

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار