اعضای هیئت مدیره باشگاه چوکا انتخاب شد

gif اعضای هیئت مدیره باشگاه چوکا انتخاب شد

در جلسه تعیین وضعیت چوکا اعضای هیات هیات مدیره این تیم مشخص شدند و گودرز جعفري به عنوان مدير عامل چوكا... 
اجرای طرح آبرسانی به ۱۰ روستای شهرستان تالش

gif اجرای طرح آبرسانی به ۱۰ روستای شهرستان تالش

طرح تامین آب آشامیدنی ۱۰ روستای شهرستان تالش با پیشرفت کار ۲۵ درصد در دست اجراست. به گزارش مریان خبر... 
۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های تالش ازمرگ نجات یافتند
با اعزام بالگرد امداد؛

gif ۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های تالش ازمرگ نجات یافتند

۸ گردشگر گرفتار در برف و سرمای کوهستان های سوباتان تالش توسط بالگرد هلال احمر ازمرگ نجات یافتند.   به... 
ماجرای غرق شدن قایق ماهگیری و نجات معجزه آسای ماهیگیران در ویزنه تالش

gif ماجرای غرق شدن قایق ماهگیری و نجات معجزه آسای ماهیگیران در ویزنه تالش

با تلاش مردم و صیاددان ویزنه ای، سه ماهگیری که در طوفان دریا گرفتار شده و در استانه مرگ بودند ، از مرگ... 
تجلیل از اعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش

gif تجلیل از اعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش

آیین تجلیل ازاعضای دوره چهارم شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی تالش در سالن اجتماعات  اداره فرهنگ... 
تغییر و تحولات احتمالی در فرمانداری تالش/ خداحافظی فرماندار مهربان با تالش
گمانه زنی های رسانه ای؛

gif تغییر و تحولات احتمالی در فرمانداری تالش/ خداحافظی فرماندار مهربان با تالش

با انتصاب قریب الوقوع فرماندار رشت به عنوان فرماندار کرج و بازنشستگی فرماندار لنگرود، فرمانداری های... 
آمریکا برای ادامه حضور خود در خاورمیانه در حال قمار کردن است
عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان:

gif آمریکا برای ادامه حضور خود در خاورمیانه در حال قمار کردن است

محمد حسین غریبی عضو شورای مرکزی مجمع دانشجویان عدالتخواه دانشگاه گیلان در سخنرانی پیش از خطبه های... 
امت اسلامی هرگز اجازه نخواهند داد، قدس پایتخت صهیونیسم گردد
امام جمعه اسالم:

gif امت اسلامی هرگز اجازه نخواهند داد، قدس پایتخت صهیونیسم گردد

  امام جمعه تالش گفت: امت اسلامی هرگز اجازه نخواهند داد، قدس پایتخت صهیونیسم گردد، آمریکا ، با پایتخت... 
ترامپ با اقدامات ماجرا جویانه خود فلسطین را تقدیم محور مقاومت خواهد کرد
دبیر شورای تبیین مواضع دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای تالش و آستارا:

gif ترامپ با اقدامات ماجرا جویانه خود فلسطین را تقدیم محور مقاومت خواهد کرد

دبیر شورای تبیین مواضع دفتر بسیج دانشجویی دانشگاههای تالش و آستارا در پیش سخنرانی نماز جمعه تالش گفت: ترامپ... 
اقدام ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی حکایت از عجز آمریکا دارد
امام جمعه تالش:

gif اقدام ترامپ در معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی حکایت از عجز آمریکا دارد

امام جمعه تالش گفت: اقدام سخفیف رئیس جمهور در معرفی قدس به عنوان پایتخت رژیم غاصب صهیونیستی حکایت از... 

کد خبر: 24423 | تاریخ انتشار: ۱۸:۱۳:۳۲ - جمعه ۱۹ آبان ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

امام جمعه تالش

ترازوی اسلام عربستان در آمریکا وزن می شود/ برخی از مدارس تالش در وضعیت خوبی نیستند

نقدی

امام جمعه تالش امروز در نماز جمعه این هفته که در مصلی این شهر برگزار شد، گفت: ترازوی اسلام عربستان در آمریکا وزن می شود ، عقاید و احکام آنها از آمریکا تزریق می شود.


 

به گزارش مریان خبر ، حجت الاسلام محمد امین نقدی امام جمعه تالش در خطبه دوم نماز جمعه این شهر با اشاره به پیاده روی اربعین با نقل حدیثی از حضرت امام باقر (ع) اظهار داشت: اگر مردم می دانستند که در زیارت ابی عبدالله الحسین (ع) چه ثوابی نهفته است از شوق شدید می مردند و آنهایی که نتوانستند به زیارت قبرش بروند از حسرت زیاد نفسشان قطع می شد.

وی ادامه داد: زیارت قبر مطهر ابی عبدالله با پای پیاده و تحمل سختی ها و با کمبود امکانات یقیناً ثوابش از این که در روایت گفته شد بیشتر است. امروز مراسم پیاده روی اربعین تمام مناسبات بین المللی و منطقه ای دشمنان را به هم زده است. این چه قدرت معنوی است که بیش از ۲۰ میلیون انسان در یک محل جمع بشوند. هنوز هم که هنوز است ابی عبدالله الحسین (ع) اسلام و دین را بیمه کرده است. امروز دشمن ذلیلانه در صدد مخدوش کردن عظمت اربعین بوده و مذبوحانه شبهاتی وارد می کنند تا کمی از این عظمت آسمانی کم کنند ولی کور خوانده اند. جمعیت زوار قبر ابی عبدالله و پیاده روی اربعین را در صد سال قبل و الان مقایسه کنید؛ اصلاً قابل قیاس نیست. پیامبراسلام (ص) می فرمایند: ان لقتل الحسین فی قلوب المومنین حراره لا تبرد ابدا ؛ با قتل و شهادت فرزندم حسین ، حرارت و عشق و محبتی در قلب مومنین ایجاد می شود که هرگز خاموش نخواهد شد.
حجت الاسلام نقدی با اشاره به روز کتاب بیان داشت: کتاب مقوله ای است که بسیار باید به آن اهمیت بدهیم مخصوصاً نوجوانها و جوانان عزیز ؛ کتاب می تواند برای انسان معرفت و نگاه باز کرده و شکوفایی ذهن به ارمغان بیاورد و به معلومات و معارف و دانش ما بیفزاید. مقام معظم رهبری می فرماید که پرخسارت ترین تنبلی ها؛ تنبلی در خواندن کتاب است. لذا نیاز است خانواده های محترم همانگونه که برای امکانات و وسایل خانه که بعضاً هم غیر ضرور است هزینه می کنند برای خرید کتاب هم هزینه بکنند. کتابی که ساعتها بر روی آن کار علمی و هزینه شده و بیمه کننده ذهن و عقیده ما بوده و اطلاعات ما رابیشتر می کند لذا خانواده ها باید همت کرده و فرهنگ کتابخوانی را باید ترویج بدهیم.
امام جمعه تالش با تسلیت شهادت مظلومانه مرزبانان جمهوری اسلامی ایران در شمالغرب و مرزهای استان آذربایجان غربی گفت: بعضی ها می گویند اگر امنیت است پس چرا اینها شهید می شوند ؟؟!! چه بگوئیم به این افراد؟ اینها دارند شهید می شوند که من و شما اینگونه راحت در خانه هایمان خوابیده یا اینجا صحبت کرده و گوش می کنیم. امنیت مفت که بدست نمی آید. در آماری که داده شده هر سه روز یکی از عزیزان نیروی انتظامی در مرزها و در داخل کشور در مبارزه با اشرار به شهادت می رسند برای اینکه من و شما در امنیت زندگی کنیم. دشمنان اکنون به زبونی و ناتوانی رسیده اند و با این کارهای مذبوحانه می خواهند افراد وگروهها و دسته جاتی را اجیر کنند تا حیثیت و امنیت صد در صد نظام جمهوری اسلامی ایران را زیر سوال ببرند اما فرزندان عزیز این مرز و بوم نقشه آنها را نقش بر آب خواهند کرد ما از مسئولین بلندپایه کشور مجدانه می خواهیم که عاملان داخلی و سرسپرده و منافقین وطن فروش و عاملان خارجی این حادثه دلخراش را شناسایی کنند و به اشد وجه به مجازات برسانند.

خطیب نماز جمعه تالش با اشاره به اتفاقات چند روز اخیر در عربستان گفت: خودفروشی و سرسپردگی عربستان در هفته قبل از طرف کاخ ریاست جمهوری و تئوریسین های آمریکا به سران عربستان دستور داده شده است این اسلام انحرافی و افراطی که شما دارید الان دیگر کاربرد قبل را ندارد کمی این اسلام را متعادل تر کنید و آنها هم قبول کرده گفتند چشم همین کار را می کنیم؛ این یعنی اسلام آمریکایی ، یعنی ترازوی اسلام عربستان در آمریکا وزن می شود عقاید و احکام آنها از آمریکا تزریق می شود و امروز کاخ سفید به عربستان می گوید تاریخ مصرف این اسلام تمام شده و ملتهای مسلمان متوجه نقشه های ما شده اند.همان فرمایش امام عزیزمان که فرمودند در مقابل اسلام ناب محمدی (ص) اسلام آمریکایی و صهیونیستی قرار دارد. امروز آل سعود برای بقاء حکومت منحوس خودش به مسلمان و برادر کشی دست برده است سالیان سال است برای اینکه خودش بماند دستورات آمریکا و صهیونیستها را اجرا کرده و مسلمانان عراق و یمن و سوریه و سنی و شیعه و سنی و شافعی و غیره برایش مهم نیست فقط خودش و حکومتش مهم است و می بینید که امروز به هم وطنان خودشان هم رحم نمی کنند. بیش از ۵۰۰ نفر را دستگیر و یک هلیکوپتر سران عرب را منفجر کردند و چه کسانی را به سیاه چالها انداخته اند برای اینکه خودشان را حفظ کنند اما این قدرتهای پوشالی حفظ نمی شوند. حکومت با ظلم سرپا نخواهد ماند انتقام این شکستهای خودشان و شکستهای متفاوت داعش را امروزه می خواهند با تفرقه افکنی جبران و منحرف بکنند و یک روز در عراق بارزانی را منحرف کرده و ادعای تجزیه عراق را پیش می کشند و امروز نخست وزیر لبنان را به کشور خودشان برده و مجبورش می کنند ازعربستان بیانیه داده به کشور خودش که من استعفا دادم !! این چه استعفا و سیاست و منطقی است ؟؟!! اینها قابل پیش بینی بود و بزرگان پیش بینی می کردند و رهبری عزیز بارها پیش بینی فرمودند که این حکومت نحس عربستان و هر حکومتی که شبیه اینها بوده وسرسپرده باشد بالاخره فانی خواهد شد وبصورت مفتضحانه ای کنار خواهد رفت به امید آن روزی که این حکومت خائن و منافق که بلای جان مسلمانها شده است متلاشی بشود.
وی به وضعیت نامناسب بعضی از مدارس شهرستان تالش اشاره کرده و اظهار داشت:بعضی از مدارس سطح شهرستان وضعیت خوبی نداشته و عمر مفید آنها تمام شده بعضی ازمدارس را سازمان نوسازی تخریب کرده و در آن زمان مقرر متأسفانه تحویل نداده و بعضی از مدارس را بدون امکانات تحویل داده ، افتتاح کردند اما بهره بردرای نمی شود. سوال ما از عزیزان این است بزرگان ، دوستان ؛ ما همه از آموزش و پرورش می خواهیم که فرزندانمان را تربیت بکند و تعلیم بدهد اما از آنطرف یکی از شرایطی که در محیط آموزشگاهی باید آماده باشد شرایط فیزیکی و کلاس و مدرسه مناسب و محل در مناسب است مدیر و معلمی که در یک مدرسه نامناسب هستند و در یک مدرسه تازه ساخت بدون امکانات گرمایشی و شوفاژ هستند این معلم و این مدیر با این وضعیت نامناسب چطور می خواهد بچه من و شما را تعلیم و تربیت بدهد طی تماسی که با سازمان نوسازی استان داشتیم به ما گفتند پول و بودجه نداریم ! همان حرف همیشگی … این یک ادعایی است و آنطور که تحقیق شده تقریباً ؛ باید پی گیری بشود. سوال ما از سازمان برنامه و بودجه ؛ این است : این برادر بزرگوار و همشهری ما ، ببیند که این ادعا درست است یا خیر ؛ ماه هشتم سال و دو ماه از سالتحصیلی می گذرد ؛ کِی می خواهند پول بدهند از سازمان برنامه بودجه سوال و درخواست داریم جواب بدهند اگر جواب منفی و ادعا کذب است اعلام بکنند که ما پول داریم و کار نشده و اگر این ادعا مثبت است و پول داده نشده سوال این است چرا پول داده نشده و کِی می خواهید پول بدهید؟ ما ادعا نداریم که تبعیض بشود حق استان گیلان را به سازمان نوسازی بدهند و بقیه ارگانها و مدیریتهای کل و … برسند به این وضعیت نابسامان بودجه و امیدواریم که یک فضای مناسب برای تعلیم و تربیت در تمام مدراس سطح شهرستان و استان گیلان و تمام کشور ایجاد بشود تا فرزندان من و شما با فراغ بال مشغول درس و بحث و تعلیم تربیت باشند

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار