۰۵ اسفند ۱۳۹۶

اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان یک آسیب های جدی است که انقلاب ما را تهدید می کند
امام جمعه حویق:

gif اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان یک آسیب های جدی است که انقلاب ما را تهدید می کند

امام جمعه حویق گفت: اشرافی گری و بی توجهی به مستضعفان یک آسیب های جدی است که انقلاب ما را تهدید می کند... 
عدم محکومیت رفتار دارویش توسط برخی نماینده های مجلس جای تاسف و تاثر دارد
امام جمعه اسالم:

gif عدم محکومیت رفتار دارویش توسط برخی نماینده های مجلس جای تاسف و تاثر دارد

امام جمعه اسالم گفت: ۲۰۱ نماینده مجلس جنایت آنها را محکوم کردند، ۸۹ نماینده تقریبا یک سوم نماینده ها... 
نیروی انتظامی را با چه هدفی دست خالی به مقابله با اشرار می فرستند؟
امام جمعه تالش:

gif نیروی انتظامی را با چه هدفی دست خالی به مقابله با اشرار می فرستند؟

امام جمعه تالش گفت: مسئولان بگویند با چه هدفی نیروی انتظامی را دست خالی به مقابله با اشرار می فرستید؟!... 
مراسم سومین روز شهید سید ولی الله جعفری در حویق برگزار شد

gif مراسم سومین روز شهید سید ولی الله جعفری در حویق برگزار شد

مراسم سومین روز شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس شهید سید ولی الله جعفری در مسجد بابالو محله حویق برگزار... 
زلزله لیسار تالش را لرزاند

gif زلزله لیسار تالش را لرزاند

زلزله‌ای با قدرت  ۲/۱ درجه در مقیاس ریشتر شهر لیسار تالش را لرزاند. به گزارش مریان خبر ،مرکز لرزه... 
دولتمردان اراده ای برای حل مشکل موسسات مالی و اعتباری ندارند
محمود شکری:

gif دولتمردان اراده ای برای حل مشکل موسسات مالی و اعتباری ندارند

محمود شکری گفت: با اینکه جلسات متعددی برای بررسی علل مشکلات موسسات مالی و اعتباری برگزار شده، دولتمردان... 
برد شیرین استقلال برابر الهلال/ شاگردان برانکو تحقیر شدند

gif برد شیرین استقلال برابر الهلال/ شاگردان برانکو تحقیر شدند

استقلال در حالی از سد الهلال گذشت که در دیدار همزمان پرسپولیس با ارائه نمایشی ضعیف مغلوب رقیب قطری... 
پیکر شهید سید ولی الله جعفری در آرامگاه ابدی‌اش آرام گرفت + تصاویر

gif پیکر شهید سید ولی الله جعفری در آرامگاه ابدی‌اش آرام گرفت + تصاویر

پیکر شهید سید ولی الله جعفری پس از ۲۹ سال از شهادتش و پس از  تشییع در شهر تالش و  اقامه نماز در شهر حویق... 
نماز بر پیکر شهید جعفری اقامه شد+ تصاویر

gif نماز بر پیکر شهید جعفری اقامه شد+ تصاویر

نماز میت به امامت حجت‌الاسلام غضنفری امام جمعه حویق بر پیکر شهید سید ولی الله جعفری اقامه شد.    به... 
پیکر شهید سید ولی الله جعفری در تالش تشییع شد+ تصاویر
در روز شهادت مادر سادات؛

gif پیکر شهید سید ولی الله جعفری در تالش تشییع شد+ تصاویر

همزمان با سالروز شهادت حضرت زهرا(س) پیکر مطهر شهید تازه تفحص شده “سید ولی الله جعفری” در تالش تشییع... 

کد خبر: 26940 | تاریخ انتشار: ۱۹:۰۲:۳۵ - جمعه ۶ بهمن ۱۳۹۶ | بدون نظر | نسخه چاپی نسخه چاپی |

امام جمعه اسالم:

رئیس جمهور، اوضاع وخیم اقتصادی کشور را جدی نمی گیرند

امام جمعه اسالم گفت: از روح حاکم بر سخنان رییس جمهور محترم، چنین برمی آمدکه گویا ایشان اوضاع وخیم اقتصادی کشور را جدی نمی گیرند. علت اصلی شروع تجمعات اعتراضی قشرهایی از مردم، به خاطر شرایط نامناسب اقتصادی است.

به گزارش مریان خبر، حجت الاسلام جدایی امام جمعه تالش در خطبه دوم نماز جمعه امروز اسالم با اشاره به هفته ملی مبارزه با سرطان اظهار داشت: استان گیلان متاسفانه در کمربند سرطان قرار گرفته و نیازمند توجه و عنایت بیش تری است.یکی از عوامل عمده سرطان، استعمال دخانیات است.گاهی در عالم صمیمیت از بعضی دوستان سوپری می خواهم که با خدا معامله کنند و سیگار فروشی را کنار بگذارند، گفته ام که سود فروش سیگار برای شان برکت نخواهد داشت، چه بسا وزر و وبال هم داشته باشد. چطور عزیزان سوپری دل شان می آید به دست جوان های مردم، چیزی را بدهند که خودشان هم می دانند ام الفساد استسیگار حداقل پانصد نوع سم دارد، و عامل بسیاری از سرطان هاستمن به هر سوپری که سیگار را از مغازه اش جمع کند جایزه خواهم داد و برایش دعای مخصوص خواهم کرد.

وی در ادامه به مصاحبه تلویزیونی رئیس جمهور اشاره کرده و گفت:گفت و گوی تلویزیونی رییس جمهور محترم با مجری برنامه های شاد و اجتماعی، که کاری متفاوت و نو بود، در هفته گذشته، یکی از مباحث روز شد، البته طرفداران آقای رییس جمهور هم انتقادهای تندی به سوالات مطرح شده و جواب های داده شده، کردند که جای تامل دارد، این گفت وگوی صمیمی به نظر بنده گامی مثبت و رو به جلو بود که برپایه وحدت و همدلی برقرار بود.از روح حاکم بر سخنان رییس جمهور محترم، چنین برمی آمدکه گویا ایشان اوضاع وخیم اقتصادی کشور را جدی نمی گیرند.دولت محترم، باید توجه داشته باشد که علت اصلی شروع تجمعات اعتراضی قشرهایی از مردم، به خاطر شرایط نامناسب اقتصادی است.متاسفانه در گردوغبار ناشی از اغتشاشات، مطالبات مردم مظلوم و زجر دیده، گم شد و دشمن یا شاید هم خودی ها ، مسیر اعتراضات را تغییر دادند تا بعضی حقایق برملا نشود. البته بماند که اغتشاشات روی هم رفته ، یک عده ای را از مرگ حتمی نجات داد والا گسترش اعترضات به صورت آرام ، می توانست سرنوشت کشور را به نوعی دیگر تغییر بدهد.انتظار این بود که رییس محترم دولت از اقدامات عملی دولت برای حل مشکلات مردم سخن بگوید که متاسفانه این انتظار هم برآورده نشد گرچه در حقیقت اقدام عملی خاصی هم صورت نگرفته است تا بخواهند گزارشش را بدهند.اخیرا یکی از نزدیکان رییس دولت، به گونه ای از اوضاع خوب اقتصادی و رفاه مردم سخن می گفت که بنده یقین کردم ایشان هیچ اطلاعی از مردم و جامعه خودش ندارد.این مصاحبه در فضاهای مجازی هم ، مورد انتقادهای شدیدی قرار گرفت.این گونه مصاحبه ها نشان می دهد که بعضی از مسئولین ما، بطور کلی از مردم ، جدا هستند و اصلا نمی توانند درک کنند که فقر و بیکاری ، در جامعه بیداد می کند.

امام جمعه اسالم در ادامه خطبه گفت: در همه کشورهای جهان، یکی از اصلی ترین منابع درآمد دولت ها ، اخذ مالیات هست.متاسفانه در کشور ما ، ۳۰۰ هزار خانواده ثروتمند ، طبق بررسی انجام شده و طبق بیان معاون وزارت رفاه، هیچ سابقه مالیاتی ندارند.عده ای هستند که در ماه ، یک میلیارد درآمد دارند و یک ریال مالیات نمی دهند ، چرا که با رشوه و زد و بند و ساخت و پاخت، توانسته اند از مالیات فرار کنند.بنده به مسئولین عالی رتبه پیشنهاد می کنم، برای حل معضل فقر و بیکاری، به سراغ کسانی بروند که از مالیات فرار می کنند.
طبعا بودجه کلانی نصیب دولت می شود.

حجت الاسلام جدایی بیان داشت: یکی از نکاتی که امروز در خطبه ها می خواهم خدمت مسئولین ، یادآوری کنم و متذکر بشوم دقت در انتخاب ها و انتصاب ها و عزل و نصب هاست.من فکر می کنم معیار عزل و نصب ها در بعضی جاها، معیاری غلط وانتقام جویانه از نیروهای انقلابی و ارزشی است. یکی از بدترین معیارها در عزل و نصب ها، نگاه جناحی و حزبی است. اگر کسی بگوید : فلانی را عزل کردیم چون که ایشان در خط ما نیست، این نگاه و این تفکر و این کار، بسیار زشت و خطرناک است.گاهی عزل یک نیروی ارزشی و جهادی، فقط بخاطرمسائل جناحی، زمینه ای است برای ورود افراد بی تقوا و غیر متعهد و آغازی است بر یک سلسله مفاسد اقتصادی و زد و بندهادرو کردن مدیران مومن و انقلابی از نهادهای دولتی، بهترین بستر برای نفوز نااهلان و نامحرمان به درون حاکمیت است. هر مسئولی که یک مدیر ارزشی و جهادی را بدون دلیل موجه، عزل کند، خائن به نظام و انقلاب است. هر مسئولی که رضایت جناحی برایش از رضایت الهی مهم تر باشد، بعید است مسلمان معتقدی باشد.من از مسئولین می خواهم مراقب باشند بخاطر دنیای دیگران ، آخرت ابدی خودشان را تباه نکنند .عزل بی دلیل مدیران مومن و انقلابی، یکی از مصادیق بارز ظلم است .

وی افزود: امروز جمعه ، روز جهانی گمرک است، از نظر اقتصادی ، گمرک یکی از محورهای توسعه اقتصادی است البته در عین حال ورود کالاهای قاچاق یا غیر ضروری ، می تواند عامل رکود اقتصادی باشد.ضمن تبریک روز جهانی گمرک به همه گمرکیان ، از این سربازان مرزها می خواهم که نسبت به وطن خویش تعصب داشته باشند و اجازه ندهند یک عده ای اقتصاد کشور را با واردات کالاهای غیرضروری و خروج ارز، فلج کنند.

جدایی در ادامه بیان داشت: روز چهارشنبه ، ۱۱ بهمن ، شهادت صدیقه کبری، ام ابیها، بانوی عصمت ، دخت رسول، زوج علی ، ام الحسن و الحسین و زینب کبری، حضرت فاطمه زهرا س است.امیدوارم همه مساجد در بزرگداشت ایام شهادت حضرت زهرا س ، بسیج بشوند تا بتوانیم مراسم عزای خوبی داشته باشیم، با توجه به تقارن شهادت حضرت زهرا س با ایام الله دهه فجر، جا دارد در عین آمادگی برای جشن های دهه فجر، حرمت عزای حضرت زهرا س به مدت سه روز حفظ بشود. از یک شب قبل از شب شهادت مراسم عزا شروع می شود تا شام شهادت.

وی در پایان خطبه ها گفت: خبرهایی از اختلافات درون حاکمیت دولت ترامپ به گوش می رسد که نشان می دهد دولت ترامپ ، مقبولیت چندانی در مجلس سنا و کاخ سفید ندارد.از طرفی تظاهرات ملیونی مردم آمریکا علیه ترامپ ، تظاهرات ۶۰۰ هزار نفری مردم لوس آنجلس ، نشان می دهد ، ریشه های دولت ترامپ ، ضعیف و بی ستون است. چیزی که برای من جالب بود این بود که وقتی در ایران دو سه هزار نفر ، اعتراض یا اغتشاش ایجاد می کنند یا دو سه هزار نفر، رسانه خبری جهان ، گزارش لحظه به لحظه ارائه می دهند، ولی خبرگزاری های خبری جهان، خبرهای چندانی از تظاهرات ملیونی ترامپ پخش نکردند ، به نظر شما این چه معنایی جز دشمنی ، رسانه های صهیونیستی می دهد؟

استفاده از این مطلب با ذکر منبع بلامانع است

ارسال نظرآخرین اخبار