- پایگاه خبری تحلیلی مریان خبر تالش - http://maryankhabar.com -

استاندار گیلان،معرفی بخشدار حویق را تسیریع کند

[1]

امام جمعه حویق گفت: مردم بخش حویق از استاندار گیلان درخواست دارند بحث معرفی بخشدار حویق تسریع شود، حویق جز بخش های‌ محروم استان گیلان هست.

 

 

به گزارش مریان خبر، حجت الاسلام غضنفری امام جمعه حویق در خطبه دوم نماز جمعه امروز این بخش گفت: بیست و پنجم ماه مبارک رجب برابر با بیست و سوم فروردین مصادف است با شهادت هفتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت موسی‌بن جعفر (ع) شهادت آن امام بزرگوار را به محضر مقدس آقامون صاحبمون امام‌ زمان (عج)و همچنین همه پیروان محبین ‌تسلیت عرض می کنم.

وی ادامه داد: امام ‌بزرگوار پس از شهادت پدر بزرگوارشون حضرت امام صادق (ع) در سن بیست سالگی به امامت رسیدند و مدت سی و پنج سال امامت شیعیان را به عهده داشتند آن امام عزیز دارای جمیع خصایل اخلاقی و علمی بودند و رفتار ایشان در مقابل دشمنان بسیار صبورانه و طوری بود که معروف شدندبه کاظم یعنی کسی که کظم غیظ می کند در هنگام عصبانیت خشم خودش را میخورد.

امام جمعه حویق افزود: بیست فروردین ماه سالروز قطع رابطه ایران و آمریکاست به دنبال تسخیر مرکز جاسوسی آمریکا در سیزده آبان ۱۳۵۸ اُبُهَت ظاهری این کشور در‌ بین ملت های مظلوم از هم پاشید و امام این اقدام دانشجویان را عکس العمل ملتی ستمدیده در مقابل استکبار جهانی اعلام کردند. امام رضوان الله تعالی علیه در رابطه با قطع رابطه آمریکا و ایران یعنی ۱۹فروردین فرمودند ملت شریف ایران خبر قطع رابطه بین ایران و‌آمریکا را دریافت کرد و اگر کارتر که آن زمان رئیس جمهور آمریکا بود در عمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و‌صلاح‌ مظلوم‌ است همین قطع رابطه است،در همان زمان رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدظله عالی خطیب نماز جمعه بودند و ‌از اعضای برجسته شورای انقلاب سیاستهای آمریکا را محکوم کردند و فرمودند انقلاب برای قطع وابستگی هاست ما انقلاب کردیم که استقلال داشته باشیم ما استقلال سیاسی را از اولین روز انقلاب داشتیم اما بالاتر و مهم تر از آن استقلال اقتصادی است.

حجت الاسلام غضنفری ادامه داد: با توجه به کناره گیری حضرت آیت الله قربانی خودشان در جلسه تکریم علت را عدم توانایی جسمی در اقامه نماز جمعه اعلام داشت، بایدخدا قوت گفت به ایشان و تشکر و قدردانی از زحمات ایشان و همچنین از همین تریبون مقدس نماز جمعه بخش حویق به نمایندگی از مردم انتصاب بجا و شایسته حضرت آیت الله فلاحتی را‌ تبریک‌ میگوییم‌ و از خداوند مسئلت می کنیم ‌که در این جایگاه مهم ایشان را موفق بدارد.

وی در ادامه گفت: نکته بعدی که باید تذکر بدیم ایام تعطیلات آخر سال تمام شد اما چند نکته گفتنی‌ است باتوجه به اینکه یکی از مقاصد خیل عظیم گردشگری گردشگران شمال هست بخاطر طبیعتی ‌است که خدا به شما داده جنگل مناظر بسیار زیبا چشم نواز دریا را خدا به شما عنایت کرده ازهمه نقاط کشور میان به سمت شمال این فرصته یا تهدید، حالا گردشگرهای ما بلند شدند آمدندگیلان ولی متاسفانه طبیعت را خراب کردند، با جنگل و ساحل ما چیکار کردند خیلی زشته آدم افسوس‌ می خورد، بی فرهنگیه زباله ها را در طبیعت می ریزند و می روند شهردارهای ما کار خیلی قشنگی انجام دادند که کیسه زباله به آنها دادن این کیسه ها ارزش آنچنانی ندارد ولی پیام دارد که زباله ها را بریزد در کیسه نه در طبیعت.

امام جمعه حویق افزود: جنگل ها را از بین می بریم ارّه گذاشتیم پای درخت های بی زبان چقدر راحت بعضیا بخاطر چندتومان پول سیاه ، وقتی یک نفر جنگل را میبُرّه این مدیون همه انسان هاست چون باعث قطع اکسیژن‌ می شود، مردم باید از جنگل حفظ‌ و حراست کنند و با قاچاقچیان برخورد قاطع بشود.

حجت الاسلام غضنفری ادامه داد:بعضی اوقات گره های ترافیکی هست همین منطقه خودمون در خطبه سرا وقتی ایام تعطیلات می شود، برای خود ما ایام مصیبت میشه بخاطر ترافیک سنگین ، از همین الان بفکر تعریض خیابان باشید چقدر مردم باید گرفتار بشوند مسئولین استانی و شهرستانی فکری برای این قضیه کنند.

خطیب نماز جمعه حویق در پایان گفت: درخواست مردم بخش حویق از استاندار گیلان بحث معرفی بخشدار حویق هست انشالله تسریع ببخشند چند ماه مردم باید معطل بشوند، بخش حویق جز بخش های‌ محروم استان گیلان هست